Автор revgurnal
Липень 21, 2015
1 коментар

20 липня – Міжнародний день шахів

shakhi

Починаючи з 1966 року 20 липня у світі щорічно святкують Міжнародний день шахів. Засновником цього свята стала Всесвітня шахова федерація.

Шахи вигадали в Індії. Саме з перської мови походить назва гри — «шах мат», що в перекладі означає «володар помер». Попередницею шахів була гра чатуранга, яка з’явилася в V столітті.

На Русі в шахи почали грати приблизно в 9-10 столітті. З тих пір гра набула величезної популярності. Вважається, що в неї грають інтелектуально високорозвинені люди.

Класичні шахи — це настільна гра, яка грається на 64 клітинах спеціальної дошки. Гра ведеться 32 фігурами: по 16 білих і чорних. Для поєдинку в шахи потрібні два гравці, кожен з них намагається поставити мат королю опонента.

Сьогодні Міжнародний день шахів є дійсно загальнопланетарним святом, оскільки в шахи грають практично скрізь. У багатьох містах засновані шахові клуби, в яких збираються справжні шанувальники цієї стародавньої гри. Традиційно у цей день проводяться турніри між членами таких клубів.

Додамо, що Львів має всі шанси стати шаховою столицею України. Після того, як стриянка Марія Музичук стала чемпіонкою світу з шахів серед жінок, Львів розглядається як одне із місць проведення захисту титулу чемпіонки світу з шахів. Поки що не вирішено, де відбудеться турнір із захисту титулу між Марією Музичук і претенденткою на звання чемпіонки китаянкою Хоу Іфань, чемпіонкою турнірів гран-прі.

Коментарі

Один відгук до “20 липня – Міжнародний день шахів”
  1. Alojamiento web сказав:

    В Україні найсильніші  шахістки у світі, але познайомимося з Новокаховськими шахістками та їх досягненнями.

Прокоментуйте...
Бажаєте аватар? Завантажте на gravatar!