Автор revgurnal
Листопад 10, 2015
Коментуйте

Із вишколу Науково-ідеологічного центру ім. Дмитра Донцова у Львові: Як підготувати покоління українців, яке перемагатиме. Відео.

12115674_874086565993351_4317439631116102272_n

Шанувальникам національної справи та української ідеї 7 листопада у Львівському Палаці мистецтв презентували Науково-ідеологічний центр ім. Дмитра Донцова.

Учасниками акції були керівник Центру, ідеолог сучасного українського націоналізму, літературознавець, публіцист Олег Баган, секретар Центру, теоретик націоналізму, політолог, літературний критик, професор Петро Іванишин і керівник видавничо-пропагандивного відділу Центру Володимир Москаль.

Вони розповіли про стратегію Центру, а це: поширення ідеї націоналізму і загалом правої політичної філософії; спадщини Дмитра Донцова як дуже різнобічного, різнозначущого автора, ідеолога нової України, геополітика, культуролога, літературного критика, форматора героїчної української ментальності.

 12195862_874078209327520_5809126290442861964_n

Олег Баган розповів, що Центр веде видавничу, наукову та пропагандивну діяльність, спрямовану на поширення ідей українського націоналізму в сучасному українському суспільстві. Зокрема, впродовж останнього року було видано цілу серію ідеологічно та політично значущих книжок. Замовити ці книги, які допомагають підняти націоналістичний рух, можна на сайті компанії «Орфей». Деякі з них уже знайомі шанувальникам національної справи та української ідеї. Серед них такі: Василь Іванишин «Українська ідея», Дмитро Ярош «Нація і революція», Олег Баган «Націоналізм і націоналістичний рух», Петро Іванишин «Свобода нації: герменевтика політичної та культурної дійсності», «Короткий ідеологічно-вишкільний курс для активістів та бійців «Тризубу» та «Правого сектору» (за редакцією Віктора Сердульця). Відзначимо, що серію книг автори презентували у Львові в межах Форуму книговидавців.

Загалом, метою Центру є гуртування активних і творчих людей, проводити акції. Є задум створити філію Центру у Мелітополі – у місті, де народився Дмитро Донцов. 

Також у виступі Олега Багана присутні почули відповіді на запитання, чому українці програли Майдан, завдяки чому ОУН у 40-і роки вдалося так успішно протидіяти ворогам, хто таким був насправді Дмитро Донцов, що означає ця постать для українців. Відповіді на ці та багато інших запитань почули львів’яни. Це лише перший такий вишкіл із серії тих, які планує провести Центр для небайдужих українців. Основне завдання таких вишколів – підготувати покоління українців, яке перемагатиме.

Петро Іванишин: Ми повинні якомога швидше обирати шлях – або шлях свободи, або шлях колонії

12232849_874083569326984_1465869612036674134_o

Якщо ми не хочемо зникнути, щоб наша держава не стала неоколонією, що не запанувала національна несвобода або рабство, щоб ми не стали рабами або холуями, ми не повинні гаяти час із вибором власної ідеології, а повинні якомога швидше обирати шлях: або шлях свободи – націоналізм, або шлях колонії.

На цьому наголосив у своєму виступі під час презентації Науково-ідеологічного центру ім. Дмитра Донцова секретар Центру, теоретик націоналізму, політолог, літературний критик, професор Петро Іванишин.

Він, зокрема, навів приклади з історичного досвіду ХІХ – ХХ століття, розповів про фундаментальні базові ідеології, які варто розрізняти. а потім детальніше охарактеризував ситуацію, яка склалася в Україні. Петро Іванишин сказав: «Можна називати себе так як у нас, в Україні, партіями, які дбають про Україну, про народ, а діяти так, як ми всі бачимо зараз. Тому треба дивитися не на назву, а на суть тієї партії. Зараз при владі ніби наші «власні» рабовласники, які ставляться до нас зовсім не краще, ніж російські окупанти».

«Тепер народні «улюбленці» намагаються розчинити нас у західному світі, у світі ліберальної демократії. Це шлях теж у нікуди, який приводить до загибелі окремої людини і окремої нації. Оце країна-раб, у якій ми – маленькі і нещасні, тож давайте будувати державу-неоколонію, розчинимося у світі; давайте будемо слухатися і тоді нам позику дадуть і безвізовий режим тощо», – зазначив секретар Центру.

Далі він виокремив ще один можливий шлях розвитку держави: шлях – стати державою-імперією, що означає перетворити світ на себе. Однак усім відомо, що шлях імперій досить сумний.

Це ті два шляхи, за якими народи або вибирають, шукають собі старшого брата, або самі хочуть бути старшим братом.

Однак, як наголосив Петро Іванишин, маємо третю ідеологію – націоналізму на основі системи національного народовладдя, коли владу контролює народ. Цей третій шлях – це шлях націоналістичний, який найбільш зрозумілий будь-якій нормальній людині. Він передбачає не перетворити світ на себе, а залишитись у світі серед інших вільних націй світу, бути господарями своєї долі на своїй власній землі. Петро Іванишин підкреслив: «Наше завдання, щоб націотворчі ідеї були запропоновані не тільки в програмі «Правого сектора», а на державному рівні».

         Детальніше: на відео.

Підсумок презентації:

Прокоментуйте...
Бажаєте аватар? Завантажте на gravatar!