Автор revgurnal
Січень 30, 2016
Коментуйте

Кому чому і за що платять Червоноградці?

333

Недарма кажуть, що історія – штука циклічна. Вкотре і вкотре переконуюся у цьому, спостерігаючи з яким завзяттям і як впевнено танцюємо ми з вами на граблях. Майстерності окремих вже можуть позаздрити кращі  танцівники світу (і не важливо, що комусь щось заважає). 

Прості життєві ситуації, у які не раз потрапляє кожен із нас. Ситуації, у яких на нас з вами і на нашому небажанні щось змінити у цьому житті непогано так заробляють інші. Заробляють у прямому сенсі слова.

Отже: вам необхідно виготовити паспорт громадянина України, паспорт для виїзду за кордон чи проїзний документ дитини? Ваші дії: похід у міграційну службу чи ЦНАП (тут вам надають перелік необхідних документів та квитанції про сплату РІЗНИХ послуг). А тепер я перейду в оповіді до першої особи. Абстрагуємося і сприймаємо все, як мої особисті пригоди. Поїхали далі? 😉

З переліком документів та квитанціями я виходжу з однієї із установ. Але, не втративши здатність мислити, аналізую те, що маю. В усіх трьох випадках (оформлення паспортів та проїзного документа дитини; перелік можна продовжувати – оформлення чи зняття з реєстрації за місцем проживання, вклеювання фото у паспорт…) фігурує два цікавих моменти. в усіх випадках від мене хочуть довідку про склад сім’ї та будинкову книгу. Наступний етап – похід у відповідну установу, яка видає довідки (у нашому випадку КП “Комінтех”). Щоб  отримати довідку, я маю надати будинкову книгу та сплатити за довідку (якщо від нового року нічого  не змінилося – то це 17 грн.) Будинкової книги у мене, звичайно ж нема 😉 Не тому, що її просто нема, а тому, що цей чудо-зшиток паперу не має ЖОДНОЇ юридичної сили. Але уже із цікавості я йду у ще одну установу – БТІ (КП Львівської обласної ради “Червоноградське міжміське бюро технічної інвентаризації”). Пояснюю ситуацію, вислуховую про своє безвідповідальне ставлення і отримую два папірці з написаними від руки сумами для оплати : 10 гривень – за бланк будинкової книги і 170 грн. – штрафу (це пояснюють усно за що) за втрату документа. 170 гривень ШТРАФУ! 

Підбиваємо суму отримання одного з видів послуг – оформлення закордонного паспорта: 

– державне мито – 170 грн.

– адміністративні послуги 87 грн. 15 коп.

– бланк паспорта – 238 грн. 32 коп.

– послуги 60 грн.

– довідка про склад сім’ї – 17 грн.

– бланк будинкової книги – 10 грн.

– оплата за втрату будинкової книги – 170 грн.

А тепер дивимося, що нам кажуть Закони та законодавчі акти/підакти 😉

детальніше тут

!!! Таким чином, сума моєї переплати мала б становити: 60+17+10+170 = 257 грн.

І наостанок кілька цікавого для загального розвитку 😉

1. Будинкова книга скасована як документ з 1 січня 2013 року відповідно до Закону, тому будь-яка плата за неіснуючий псевдодокумент є незаконною (як кваліфікувати вимагання такої плати – думайте самі)

2. Довідка про склад сім’ї . Поцікавтеся в КП “Комінтех” на якій підставі ви маєте за неї платити (бажано це робити письмово, бо усно можуть послати – перевірено, на жаль)

3. Про 60 гривень за адмінпослуги – просто раджу спитати у працівників міграційної служби, що це за послуги і чим вони відрізняються від тих, що за 87 грн. 15 коп. 

4. Паспорт громадянина за виїзду за кордон оформляється протягом 20 робочих днів. У разі, якщо вам необхідно зробити це швидше, ви просто пишете заяву на ім’я керівника (не вказуючи причини, чому прискорити – це ваша особиста справа) і сплачуєте адміністративні послуги за подвійним тарифом. 

Удачі усім! Якщо не хочемо змінюватися самі і змінювати країну, то принаймні, вчимося рахувати власні гроші…

Наталка Костишин

Джерело: Все Буде Добре!

Прокоментуйте...
Бажаєте аватар? Завантажте на gravatar!