Автор revgurnal
Червень 27, 2015
Коментуйте

Міський голова Сколе Володимир Москаль: Уперше у 2015 році малі міста в Україні можуть розвиватися

DSC_2747

У рамках проекту «Перспективи територіальних громад» голова ради громадського об’єднання «Національна революція» Богдан Каспер провів розмову з міським головою Сколе Володимиром Москалем.

Цього року було виділено з обласного бюджету 4 млн грн на дорогу через місто Сколе. Чи вже використовуютья ці кошти, чи вже приступили до роботи?

Так. Планувалося 5 млн 200 тис грн. Чомусь у результаті вийшло тільки 4 млн 200 тис. грн. До робіт приступили. Тендер виграла Стрийська фірма. Хоча ця дорога обласного значення, а не комунальна, але міська рада, як представник громади, для якої робиться ця дорога, має певні зауваження до якості виконання робіт. Я, як міський голова, та депутати не повинні допустити, щоб ці роботи, щоб ці мільйони, вони ж теж громадські, хоч і виділені з обласного бюджету, чи з міського, чи з державного чи з районного, це все гроші платників податків, і ми зобовязані проконтролювати, щоб ці кошти були раціонально використані і роботи були максимально ячкісно проведені. Тому що нам не потрібна халтура, щоб до осені чи взимку ця дорога посипалася і знов громада не мала нормальної дороги. Для нас ця дорога є проблемною понад 20 років.

Чи ви здійснюєте контроль над тим, скільки завозять за документами?

Зараз такого контролю поки що не ведеться. Стоїтьт питання про якість самого асфальтобетонного покриття. Тому тріщини, які вже зявилися, коли асфальт ще не простояв два-три дні, сітка тріщин, попадаєтья крупнозернистий щебінь в асфальті, – це проблема, яку ми будемо піднімати. Уже звернулася адміністрація з листом з цього питання, і ми також будемо піднімати питання, щоб якість була покращена. Ми не допустимо прийняття таких робіт.

Можливо, ця якість і залежить від того, що ремонтники якісь компоненти не додають і тому зявляються тріщини.

У нас відбулася спільна нарад. Лист від голови районної державної адміністрації скерований на першого заступника голови Львівської обласної ради і керівнику фірми, яка виграла тендер, вже доведено до відома. Я вважаю, що вони зроблять відповідні висновки. Якщо відповідних висновків не буде зроблено, це буде біда для фірми, яка виконує роботи.

Які ще є глобальні проблеми, які потрібно першочергово зараз вирішити і вони не вирішуються?

Глобальною є проблема, яка тягнеться два роки, з оплатою за актами виконаних робіт із будівництва моста через річку Опір. Коротенький екскурс в історію. Другий акт виконаних робіт я та депутати міської ради вважали підробленим, тому що він зявився 3 січня 2012 року, не було відповідних до того підписаних угод, не було зареєстровано в казначействі. Але провівши експертизи, судове засідання, дослідних експериментів, було встановлено. що ті роботи були виконані. Основне звинувачення в частини депутатського корпусу, що я хочу від фірми «Західтрансбуд» відкату за те, що ми перерахуємо гроші, є повною дурнею, наклепом. брехнею. Найголовнішим підтвердженням тому є те, що ми, місто, згідно з актами виконаних робіт, винне фірмі «Західтрансбуд» 1 млн 400 тис. грн. Я, провівши круглий стіл, організувавши комісію з депутатами, представниками фірми, ми домовилися, дійшли згоди, що ми перераховуємо тільки 500 тис. грн, а не весь1 млн 400 тис. грн, тому що грошей таких нема. Сам факт, що тільки 500 тис. грн, уже виключає будь-якисел мене, як міського голови, за якимось відкатами чи за будь-якими коштами.

Тому я ще раз наголошую, що ніяких відкатів, ніяких домовленостей з керівництвом фірми «Західтрансбуд» нема. А чим чревато це для громади, тому що та частина депутатського корпусу, тому що більша половина, є багато депутатів, що знають це, погоджуються, розуміють, що потрібно розблоковувати рахунки, щоб поробити і поасфальтувати дороги по м. Сколе, щоб завершити освітлення по м. Сколе, щоб врешті-решт завершити роботи з водопостачання на вулиці Стрийськівй. Під це кошти у нас є. Навтіь у нас є кошти під початок соціального житла, яке в нас не ведеться понад 25 років.

Тобто вперше цього року пішов рух у малих містах згідно з бюджетною реформою, бюджетною децентралізацією. У нас забрали фінансування садочків, а переклали це на плечі районних бюджетів, у нас зявилися кошти. Урешті-решт це перший рік зараз ми. малі і середні міста, можемо розвиватися, мати якісь свої плани. Тому що до 2015 року ми просто животіли, існували на грані виживання. ніяких планів, ніяких реконструкцій тротуарів та будь-якого не можна було проводити.

Ще раз повернемося до того моста. Доцільність будівництва того моста.

Звичайно, що доцільність спірна. На мій погляд, вона відсутня повністю, тому що там, можливо, проживає до 10 сімей і дорога для завезення необхідних речей (скажімо, дров – раз у рік, чи скажімо, щвидка медична допомога може доїхати, бо є дорога зі сторони лісництва). Там немає такого навантаження. Це був просто утопічний проект, який взяв у кабалу та заручники всю громаду міста. Ми страждаємо через це. Зараз дощі потчнуться, а в нас ливневі каналізації позабивані, нема можливості їх грунтовно почистити, побудувати нові, та багато інших речей. У результаті через безглузде, нерозумне планування будівництва мосту через річку Опір, у заручниках опинилися 99 відсотків громади.

Я перший раз у вашій міській раді, але бував у різних міських радах. На мій подив офіс міської ради складає три невеличкі кімнати. Як ви тут поміщаєтеся всі? Чи так можливо нормально працювати?

Я більше працюю по місту, по обєктах, але, звичайно, що є певний дискомфорт. У моєму кабінеті я і два мої заступники. Один із них зараз звільнився. У кабінеті секретаря ради – юрист, архіваріус і секретарка. А кабінет менший втричі. А в приймальні теж дискомфортно, більше трьох людей на раз помістистися не може. У міста ще залишилися приміщення, де розміщена прокуратура. У цьому приміщенні площею 250 кв. м знаходиться шість працівників прокуратури. Вважаю, що це дуже добре. Два роки тому був шалений тиск з боку прокуратури, щоб це приміщення надати в приватизацію органам прокуратури. Але вважаю, що завдяки стійкій позиції депутатів та безпосередньо завдяки моїй позиції нам вдалося це приміщення не віддати. Ми відстояли це приміщення, тому що прекрасно розуміли, що при скороченні чи перенесенні прокуратури це приміщення залишиться дачею для можна сказати карального органу. Тому що на той час і зараз прокуратура вважається каральним органом.

Зараз у державі проходить децентралізація. Перші кроки – це об’єднання, укрупнення місцевих рад. Як, на вашу думку, доцільне таке об’єднання і яка від того буде економічна вигода громадам.

Скажу так, що в розрізі всієї України, звичайнцо, що доцільна. Можливо, всього не знаю, але вважаю, що є сільські ради, які навіть не мають належного фінансування. Якщо до нас приєднати Кам’янку, Коростів і Гребенів, буде правильне укрупнення. Можна буде підібрати відповідно штат людей, збільшити фінансування і результат насправді буде великий. Але бачучи, що відбувається в центральній владі, бачучи, який до цього підхід, коли популістичні гасла лунають, а підгрунтя для того, щоб воно відбувалося правильно, за правильно виписаним законодавством, за чіткими правилами, на жаль, як і в всіх реформах, просто відсутнє.

Дякую.

Прокоментуйте...
Бажаєте аватар? Завантажте на gravatar!