Автор revgurnal
Липень 28, 2015
Коментуйте

На Україну чекає В’єтнамський синдром

       Вояки, які зараз перебувають у зоні АТО, повертатимуться з війни. Постане питання їхньої психологічної, психічної і фізичної реабілітації. Нас чекає така ж сама ситуація, що і США у 70-і роки, так званий В’єтнамський синдром.

         Як розповідали медикам Львівщини американці, це до 100 тисяч суїцидів, алкоголізм, наркоманія тощо. Американські вчені зазначають, що більше 30% учасників війни у В’єтнамі так і не змогли повернутися до нормального життя. Окрім психічних розладів, а це:  нічні жахи, агресія, почуття вини, страху, депресія, суїцид –  такі люди знаходять заспокоєння через алкоголь та наркотики.

         Як стверджують психологи, не всі, хто був на війні та навіть дістав там психічну травму, потім матимуть посттравматичний стресовий розлад. (ПТСР). Припустімо, що нині на Донбасі воює близько 100 тис. осіб. Тож ПТСР матимуть близько 30 тис., у 10 тис. ці розлади минуть самі, але ще приблизно у 10 тис. вони будуть важкими та триватимуть роками. Це люди, яких легко спровокувати на агресію, вони звикли швидко вирішувати всі питання і тому можуть створювати проблеми у суспільстві. А ще їм більше, ніж іншим загрожує алкоголізм, наркоманія, такі особи більшою мірою схильні до самогубства.

         Тому медики Львівщини уже зараз починають готуватися до надання медичної допомоги тим, хто зараз воює. Ті функції з психологічної реабілітації виконує Львівська обласна психіатрична лікарня. Однак не всі ці люди є психічно хворими. Вони мають порушення психіки за рахунок тих всіх катаклізмів, у яких вони беруть участь.

         Медики Жовківщини переконані, що усіх хворих не можуть лікувати у Львові. Під створення реабілітаційного центру можна переобладнати приміщення Магерівської міської лікарні, яке розташоване майже в лісі.

         Як розповів головний лікар Жовківської центральної районної лікарні Ігор Шевців, у Жовківському районі є два підготовлені реабілітологи, які можуть надавати фізичну реабілітацію, і два психологи, які можуть надавати психологічну реабілітацію.

         Ігор Шевців зазначає, що до кінця року на Жовківщині планують обладнати один із таких реабілітаційних центрів.

Прокоментуйте...
Бажаєте аватар? Завантажте на gravatar!