Автор revgurnal
Серпень 23, 2015
Коментуйте

На Жовківщині сільський голова по-рейдерськи забрав землю у селянина

IMG_20150821_104941

Чи може простий селянин домогтися зараз правди? Оббиваючи багато інстанцій – нічого не вдається зробити, не вдається повернутися своє, землю, яку в нього відбирає сільський голова, бо вона йому сподобалася. А такої влади, як зараз, ще не було ніколи за всі останні часи, ні за радянського союзу. Усі глухі, до кого б не звернувся. Міліція теж разом із ними, в одній парі.

З таким земельним беззаконням бореться житель села Гійче Жовківського району Григорій Смолинець, в якого сільський голова забрав землю. Селянин мав у цьому селі більше двох гектарів поля, на якому працював 14 років. Оброблене, доглянуте поле, яке зовсім не родило двадцять років, почало родити, давати гідний урожай.

За це поле селянин платив – зі сільради приїжджали до нього додому щороку, і він давав у руки 225 грн. Казали, що ті гроші підуть на канцелярські товари, на інші потреби.

А потім влада додивилася, що поле доглянуто, приватизувала його для себе і своїх друзів.

Селянин шукав справедливості у прокурора Жовкви, прокурора області, який назвав такі дії злочином, за які мають відповісти ті, хто таке коїть.

Також житель села Гійче звернувся до Генерального прокурора України Яреми, у відповідь від якого отримав папір чи то просто відписку. Той написав, що скерував лист голові Львівської обласної державної адміністрації Олегові Синютці. Селянин звернувся до Синютки, а після цього знову вернувся до району. Попередній начальник районної міліції дав відписку: «Нічого не знайдено. Справу закрито».

Тоді Григорій Смолинець написав народному депутатові Володимиру Парасюкові, зустрівся з ним, коли вибирали нового міліціонера Жовкви. Нардеп сказав: «Ви законно повинні отримати своє поле, яке обробляли». Приїхав зі Львова земельний інспектор Станіслав Сохастин і каже: «Ми Вам повернемо те поле. Дай Бог Вам здоров’я. Таких мало, що хочуть обробляти поле. Вам прийде папір, звернетеся до голови сільської ради Швеця, і він поверне поле, інакше буде гірше».

Пан Григорій зрадів і пішов до сільського голови, а той йому: «Що? Я тебе закопаю!»

Голова вночі зорав поле, пересіяв, урожай теж зібрав уночі. Тепер поле утримують сільський голова та його друзі. Четверо поділили поміж собою готове оброблене поле. Далі поля стоять необроблені, на яких трава росте. Хочуть, щоб хтось їх обробив, а вони на готове накинулись. Так і говорять: «Ви беріть собі ту землю, обробляйте». 

Прикро, однак із ними зв’язана міліція. Коли прийшов новий лейтенант із жовківської міліції, то сказав: «Я все вирішу». Однак від міліції знову прийшла відписка. Селяни переконались, що Парасюк і його ставленик – одне і те ж – тільки слова. Тут і юристи кажуть: «Нічого Ви не доб’єтесь. Тільки через міліцію. Все вирішує міліція». А міліція нічого не вирішує, бо вона з ними у парі.

А шановний сільський голова Гійче Швець придбав у Львові квартиру і стовідсотково має у Червонограді квартиру. Звідки він взяв кошти? Він розказує людям, сусідам, що нікого не боїться. Чи можна селянинові домогтися правди?

Прокоментуйте...
Бажаєте аватар? Завантажте на gravatar!