Автор revgurnal
Липень 30, 2015
Коментуйте

Вертолітники Януковича стягли з держави 66 мільйонів на рахунок в януковичевському «Радикал банку»

ТОВ «Амадеус і Ко» стягнуло з державного бюджету 66,21 млн грн. у якості відшкодування податку на додану вартість. Про це йдеться у постанові Окружного адмінсуду м.Києва від 17 липня.

Із вказаної суми 55,38 млн грн. становить саме відшкодування, ще 10,83 млн грн. – це пеня за прострочення виплати.

Сам позов фірма подавала проти районної податкової інспекції за те, що ДПІ не надала компанії висновок про суму бюджетного відшкодування ПДВ, відтак казначейство заявлену суму не перерахувало.

Коли фірма подала податкову декларацію з ПДВ за грудень 2013 р., вона вказала, що податківці мають відшкодувати їй 56,53 млн грн.

У лютому 2014 р. ДПІ призначило позапланову перевірку на достовірність, знайшла дрібні неспівпадіння, виписала штраф і склала акт перевірки про те, що фірма має право на відшкодування не всієї суми, а 56,46 млн грн.

Однак через кілька місяців податківці провели ще одну перевірку і знайшли завищення розрахунків майже на мільйон – по договорах із двома фірмами.

Адмінсуд дійшов висновку, що фірма таки має право на погашення решти суми відшкодування ПДВ – а саме 55,38 млн грн., тобто за вирахуванням оскаржуваного мільйона. Тому позов «Амадеуса» задовольнили у повній мірі, з державного бюджету стягли вказану суму.

Зазначимо, що кошти фірма вимагала стягнути на свій на поточний банківський рахунок у банку «Радикал», пов’язаному з угрупуванням біглого президента України Віктора Януковича.

Нагадаємо, 15 липня – за два дні до прийнятна описаного рішення – слідчі Головуправління МВС здійснили виїмку документації в головному офісі «Радикал Банку». Виїмку проводили нібито в рамках кримінального провадження по колишньому власнику банку Андрію Пасічнику та його діяльності до 2013 р. Однак слідчі забрали всю документацію з відділення, в т.ч. кредитні справи, договори з вкладниками, оригінали касових документів. За тиждень до цього, 9 липня, НБУ зарахував банк до категорії неплатоспроможних й завів туди тимчасову адміністрацію.

Фірма «Амадеус Ко» відома як офіційний замовник і власник конгресно-виставкового центру «Парковий», більш відомого в народі як вертолітний майданчик Януковича. Згідно з документами з «Межигір’я», у будівництві «Паркового» напряму брав участь «Танталіт». Натомість «Амадеус» фігурував у списку підконтрольних компаній, знайденому у кабінеті Олександра Файніцького, директора ТОВ «КУС», яка займалася утриманням будинків і території «Межигір’я».

Офіційними власниками «Амадеуса» числяться Олександр Хом’як (працював у структурах «Танталіта») і британська фірма «Файнроуд Бізнес ЛЛП (Fineroad Business LLP)». Британська фірма раніше була заведена на офшори «Ireland & Overseas Acquisitions» і «Milltown Corporate Services», через котрі у 2011 році закуповували т.з. «вишку Бойка». Пізніше «Файнроуд» переписали на сейшельські «Intrahold A.G.» і «Monohold A.G.», а з 2014 р. – на «Tallberg LTD».

Джерело: НашіГроші

Прокоментуйте...
Бажаєте аватар? Завантажте на gravatar!