Автор revgurnal
Липень 1, 2015
Коментуйте

Відмивання екологічних коштів

         Згідно з пунктом додатку «Заходи щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Думна, а також заходи для боротьби з шкідливою дією вод на території Куликівської селищної ради Жовківського району Львівської області» до рішення №1307 Львівської обласної ради від 17 лютого 2015 року, було виділено 190 тис. грн. Жителі містечка Куликів вважають, що кошти на ці заходи використані не ефективно, а можливо і вкрадені.

         Депутат Львівської обласної ради, голова ради ГО «Національна революція» Богдан Каспер розповів: «17 лютого 2015 року Львівська обласна рада ухвалила рішення про виділення 190 тис. грн на заходи щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Думна, а також заходи для боротьби з шкідливою дією вод на території Куликівської селищної ради Жовківського району Львівської області.

         Під час зустрічей із жителями прилеглих до річки територій жителі вважають, що такі заходи були здійснені не в повному об’ємі, а вірніше, вони вважають, що частину грошей було вкрадено, а сам захід був проведений неефективно.

         Житель Куликова пан Степан наголошує, що відбулося відмивання бюджетних коштів. Він розповів, що приблизно два – три роки тому чистили цю річку і дуже її загадили, тобто, зробили гірше, ніж вона була раніше. А гроші, які виділили зараз, ­ пішли просто на вітер, – вважає пан Степан. Він показав, що навіть припинилося русло ріки. А були виділені чималі гроші. До того часу була нормальна течія, була риба і раки жили. Те, що зроблено – це варварство по відношенню до природи. Загинули флора і фауна та, що була, а тільки почали рости бур’яни. Місцеві жителі кажуть, що списані бюджетні кошти, а користі від цього жодної, лишень шкода. Окрім того, на їхню думку, варто було б залучити природоохоронну прокуратуру, щоб розібратися, чи не було нанесено шкоду природі.

         Щоб росла тільки кропива і бур’ян – такого не було, – обурюються мешканці. А перспективу місцеві жителі теж малюють невтішну – через рік-два будяк витісне усю траву, яка росте далі довкола.

         Вислухавши не одного обуреного жителя, Богдан Каспер каже: «Якщо мешканці вважають, що кошти були використані нераціонально, тоді ми будемо звертатися в правоохоронні органи для того, щоб з’ясувати, чи насправді ті кошти були вкладені. Про це ми в подальшому інформуватимемо жителів Куликова і району».

ГО «Національна революція»

Прокоментуйте...
Бажаєте аватар? Завантажте на gravatar!