Автор revgurnal
Серпень 18, 2015
Коментуйте

Вимагаймо публічного обговорення генерального плану розбудови міста!

16 серпня 2015 року місцеві мешканці м. Дубляни, колишні працівники учгоспу «Дублянський», створили ініціативну групу, яка б представляла їхні інтереси в державних органах. Глибоке обурення  людей викликали дії депутатів міської ради: на останній сесії ухвалено рішення про проведення з 25 липня 2015 року громадських слухань генерального плану забудови міста Дубляни. За рішенням  наших депутатів місцеві громадяни впродовж місяця можуть звертатись із своїми пропозиціями у Дублянську міську раду, але дублянці навіть не здогадувалися про існування і тим паче якогось «обговорення» генерального плану розбудови міста. Фактично немає жодної інформації щодо проведення громадських слухань  на офіційних сайтах міста Дубляни і Дублянської міської ради. Термін, визначений міськрадою, добігає кінця, і вже на найближчій сесій буде вирішуватись доля дублянських земель. Все робиться для того, щоб це питання не набуло публічного висвітлення.

Люди зацікавлені у процвітанні міста, в якому вони живуть. План розвитку території теж, напевно, річ потрібна… Але погодьтеся, що громада повинна знати і брати активну участь у таких важливих питаннях: Чи не порушуються наші права? Чи комфортним буде місто для життя людей? У чиїх руках опиниться наша земля?… Сьогодні питань більше, ніж відповідей.

Згідно  з чинним законодавством цей генеральний план повинен бути розроблений і затверджений в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів. Зміна територіального призначення не тягне за собою припинення права власності, або права користування земельними ділянками, які були надані в користування до встановлення нової функції території. Чи виконала ці вимоги Дублянська міська рада? Одні кажуть, що під забудову віддали 85 гектарів родючої земліІнші наголошують,  що під  зведення котеджів і багатоповерхівок виділили усі 300 гектарів. На думку мешканців, першочерговим питанням до вирішення є насамперед, проектування та будівництво очисних споруд і каналізації, адже ні для кого не таємниця, що  деякі території міста просто загаджені нечистотами. Найбільше людей тривожить раціональне використання земельного ресурсу громади, оскільки існують  уже перші тривожні сигнали. Наприклад, цього року місцеве пасовище, де випасали худобу ще наші діди, забрали  під дачі, – каже корінний житель Дублян пан Ястремський. Де ми маємо пасти корів поки не зрозуміло!

Дубляни – місто особливе. Споконвіку тут живуть люди, які займаються вирощуванням сільськогосподарської продукції для себе і на продаж. Працівникам учгоспу «Дублянський» ще на початку 90-х років були надані земельні ділянки із земель сільськогосподарського призначення для вирощування с/г продукції. Насьогодні учгосп «Дублянський» ліквідований. Існує закон, згідно з яким при ліквідації підприємства працівники мають право на пай, – наголосила у своєму виступі Кульбабчук Ольга. Необхідно розробити проект на розпаювання земель колишнього учгоспу  або забрати свої городи з подальшою приватизацією. На зборах колишніх працівників учгоспу «Дублянський» ініціативній групі доручили ґрунтовно вивчити це питання і проконтролювати аби місцевий депутатський корпус дотримувався норм чинного законодавства України.

Отож розробили цей потаємний план. Тепер кажуть, триває його «обговорення»… Які можуть бути пропозиції від громади, якщо самого плану ніхто  не бачив. Шановна громадо, поки не пізно, нам  потрібно згуртуватися і вимагати від депутатів Дублянської міської ради оприлюднити цей «генеральний план розвитку міста».  Пам’ятаймо, що ми, громада міста Дублян, самі повинні відстоювати наші права і інтереси, бо ніхто за нас цього  не зробить.

На  зборах колишніх працівників учгоспу «Дублянський» було затверджено звернення до Дублянської міської ради, у якому пропонується відмовитись від поспішного затвердження генерального плану міста і організувати публічні громадські слухання та обговорення цього важливого документа. Окремим питанням до розгляду є питання  сплати орендної плати за землю. Також було наголошено, якщо депутати проігнорують пропозицію людей, то громада залишає  за собою право на більш радикальні дії.

Громада доручила  новоствореній ініціативній групі  представляти інтереси мешканців міста у всіх інстанціях. Головою ініціативної групи зборів одноголосно обрали Рудницького Романа Андрійовича.

 Шановне панство, перш ніж  розробляти генеральний план забудови депутати мали би запитати вас чи потрібно ці родючі землі забудовувати! Можливо їх варто було і надалі залишити як городи? Адже це для багатьох людей чи не єдиний засіб існування, – наголосив у своєму звернені Богдан Каспер, депутат Львівської обласної ради, представник громадської організації «Національна революція».

Прокоментуйте...
Бажаєте аватар? Завантажте на gravatar!