Автор revgurnal
Травень 30, 2016
Коментуйте

Замість збереження та відтворення триває нищення Лісів Карпат

IMG_20160419_112240[1]

З метою збереження, відтворення та раціонального використання природних територіальних комплексів Сколівського регіону, що мають важливе природоохоронне, естетичне, наукове, освітнє, рекреаційне та оздоровче значення Указом Президента України № 157/99 від 1 лютого 1999 року створено Національний природний парк “Сколівські Бескиди” (далі – НПП).

 Катастрофічна ситуація з вирубкою лісу на Львівщині почала загострюватись ще у 2000 роках, це періодично спричиняє грандіозні повені не тільки на Закарпатті, але й на Львівщині в Сколівському районі.

IMG_20160419_112311[1]

Подивитися на ситуацію з вирубкою лісу громадським активістам довелося в Сколівському районі, курортному місті Сколе на території НПП «Сколівські Бескиди». Тут, через населений пункт щодня проїжджають лісовози. Під маркою санітарної рубки проводиться масова вирубка ділової деревини, натомість сухі, пошкоджені, вивернуті буревієм хворі дерева залишаються не прибраними та руйнують рослинність лісу. Вирубка відбувається кілька кілометрів вище міста Сколе в горах – зеленому туристичному місці, де зосереджено кілька туристичних маршрутів. Незважаючи на те, що в Україні діє мораторій на вивіз лісу-кругляка, незаконна вирубка та реалізація деревини набирає усе більших обертів в Національному природньому парку «Сколівські Бескиди».

IMG_20160419_112324[1]

В м.Сколе, кожен день приїжджає велика кількість туристів на відпочинок, а знищеного лісовозами НПП «Сколівські бескиди» містка через «Павлів потік» та кілька лавок для відпочинку виготовити не можуть, не говорячи вже про спеціально облаштовані місця для відпочинку, а це все територія Національного парку «Сколівські бескиди».

Вивіз лісу призводить до руйнувань не тільки комунальних, а й лісових доріг яким із задоволенням прогулюються відпочиваючі містечка .  Крикучим прикладом є нещодавна вирубка лісу в ур. «Кичерка», після якої працівниками та керівництвом лісгоспу було поправлено незнану частину дорогу, а в глибині лісу ситуація залишилася в жахливому стані (фото). З наведених прикладів бачимо, що під вивіскою Національний Парк, відбувається безгосподарне, та переважно варварське нищення зелених легень Карпат. Десятки, сотні кубів лісу щодня потрапляють під зруб. Дерева тут зміцнюють не тільки береги річки Опір, але і гори, і їх вирубка, в результаті, призводить до потопів, зсувів та інших стихійних лих, що не рідкість в Сколівському регіоні.

IMG_20160419_112339[1]

 В Нашій державі активно просувається реформа децентралізації та об’єднання громад. Закликаємо громади Сколівщини об’єднуватись та навести лад з лісовими підприємствами регіону, стати на захист національного багатства Сколівського регіону – лісів Карпат. Якщо правоохоронні органи через хабарі закривають на цей крикучий злочин очі, то громадськість зобов’язана цьому протистояти. За останніх 4 роки за варварське знищення та вирубку лісів не притягнено до відповідальності жодного керівника державного чи комунального лісового господарства Сколівщини, чи так званого Національно Парку «Сколівські Бескиди». Народ це влада в Україні.

Громадська організація «Громадська ініціатива м.Сколе».

Прокоментуйте...
Бажаєте аватар? Завантажте на gravatar!