Автор revgurnal
Листопад 4, 2015
Коментуйте

Жителі Рясне-Руська просять владу демонтувати під’їзну залізничну колію, яка загрожує їхньому життю і здоров’ю. Відео.

11111111

Рік тому державне територіально-галузеве об’єднання (ДТГО) «Львівська залізниця» почало активно судитися з мешканцями села Рясне-Руське. Причиною є рейдерське захоплення у жителів земельних ділянок, які межують із колією.

Більшість із цих жителів мають право власності на земельні ділянки, на яких зведені житлові будинки ще до будівництва колії. Про те залізниця несподівано почала позбавляти їх тих ділянок. Залізниця такого права на землю не мала. Однак свої дії мотивувала «документом» під назвою: «План границ полосы отвода линии Львов-Яворов», виготовленого 1950 року, який нібито підтверджує її право власності на землю в межах с. Рясне-Руська не існуючого сьогодні СРСР.

«Прийшлося докласти багато праці, зусиль щоб домогтися у чиновників повернутись до громади лицем – розповідає голова ради ГО «Національна революція» – щоб вийти на фінішну пряму».

Відповідно до вимог жителів та громадської організації, яка стояла на захисті прав громадян 20.10.2015 року відбулася виїзна нарада міжвідомчої комісії з обстеження технічного стану залізничної під’їзної колії Рясне-Кар¢єрна, створеної Львівською обласною державною адміністрацією.

Згідно п. 4 протоколу наради ДТГО Львівська залізниця спільно з департаментом розвитку інфраструктури, дорожнього господарства та паливно-енергетичного комплексу і юридичним відділом апаратом облдержадміністрації за результатами висновків членів міжвідомчої комісії та фахівців, підготувати звернення облдержадміністрації до міністерства інфраструктури України щодо коригування меж смуги відведення залізниці на території Рясне-Руської сільської ради.

Згідно висновку Рясне-Руської сільської ради Яворівського району Львівської області від 21.10.2015 року № 1113 представниками Рясне-Руської сільської ради при візуальному обстеженні Колії встановлено, що дана колія не відповідає технічним умовам, її стан створює загрозу життю і здоров’ю мешканців, використання вказаної колії є недопустимим та небезпечним, оскільки вона знаходиться у занедбаному стані, непридатному для її подальшої експлуатації, дерев’яні шпали (бруси) залізничної колії повністю зарослі травою та чагарником, у багатьох місцях прогнили та потріскали, рейкові нитки полотна деформувались та погнулись, місцями не є прикріпленими до шпал, насип щебеню повністю відсутній, в багатьох місцях спостерігається за рослість рейкових ниток та насипи ґрунту на них.

IMG_20151020_115543

Згідно довідки «Про візуальне обстеження під’їзної залізничної вітки Рясне-Кар¢єрна» Державного підприємства «Західний експертно-технічний центр держпраці» від 21 жовтня 2015 року «В результаті огляду встановлено наступне: експлуатація під’їзної залізничної колії категорично неможлива. Порушені основні нормативно-правові документи, що стосуються експлуатації колії, зокрема «Правил технічної експлуатації залізниць України» в частині:

– місця пересічення залізничної колії із автомобільними дорогами;

– залізнична колія значно нижче проходить від поверхні автодороги і відповідно дощові води попадають на полотно колії;

– дерев’яні шпали під’їзної колії більше 90 % прийшли в непридатний стан для нормальної експлуатації стан (прогнили);

– відсутнє зовнішнє освітлення переїздів;

– переїзди в населеному пункті не обладнані переїзною сигналізацією, яка сповіщає водіїв транспортних засобів про підхід поїзда до переїзду;

– рельси закріплені до шпал не всіма костилями, в основному закріплені із зовнішньої сторони, у багатьох випадках із внутрішньої сторони, у багатьох випадках із внутрішньої сторони взагалі відсутнє кріплення;

– не проводяться роботи із інструментальної перевірки і профілю колії, по всій довжині колії заросла хабазами, місцями засипана землею і піском».

При роботі міжвідомчої комісії було орієнтовно встановлено, що для приведення під’їзної залізничної колії в стан, придатний для господарського використання необхідно понад тридцять мільйонів гривень. Дана колія обслуговує лише одного власника ПрАТ «Кар¢єроуправління», кар’єр піску який вичерпав свій потенціал, нове відведення земельної ділянки-відсутнє і можливе лише після рекультивації вже використаних земель, рекультивація використаних земель під розробку кар¢єру може затягнутися на десятки років, а отже вкладання коштів на відновлення колії є нерентабельним (диск із записом роботи міжвідомчої комісії 20.10.2015 року-додається).

Згідно Листа ДТГО Львівська Залізниця № 79-79-1 10,3406 від 21 жовтня 2015 року «Щодо під’їзної колії ВАТ «Карєроуправління»-фактичний демонтаж колії можливий лише після отримання дозволу на списання від органу управління Міністерства інфраструктури та згідно ст. 7 ЗУ «Про залізничний транспорт» питання експлуатації малодіяльних залізничних колій вирішується органами управління залізничного транспорту (Міністерством інфраструктури України) спільно із органами місцевого самоврядування та виконавчої влади.

Жителі Рясне-Руська звернулися із проханням до голови Львівської ОДА Олега Синютки врахувати їхні прохання та висновки комісії при підготовці звернення на Міністерство інфраструктури щодо неможливості подальшого використання під’їзної колії Рясне-Кар¢єрна та надати свій висновок щодо можливості демонтажу даної колії та повернення земель у власність громади с. Ряне-Руське Яворівського району Львівської області.

Сподіваємось, що Олег Михайлович врахує прохання громадян, як і попередні.

Прокоментуйте...
Бажаєте аватар? Завантажте на gravatar!